Strategie a sázkové systémy

 

Náhoda a štěstí hrají v sázení zásadní roli, přesto má svou úlohu dovednost (strategie, resp.systém) a správa peněz (money management – MM). Krátkodobě je možné vyhrávat jen díky štěstí, dlouhodobých zisků však bez dovednosti a MM nedosáhneteDlouhodobě ziskoví sázkaři nemají víc štěstí než jiní – jen si holt lépe umí spočítat pravděpodobnost budoucích výsledků a velkou pozornost věnují správě peněz (MM). To znamená, že když se postupem času štěstí a smůla „vyruší“, bude posouzení toho, zda se něco stane (nebo nestane), u úspěšného sázkaře přesnější i než u bookmakera – zatímco u neúspěšného sázkaře tomu tak nebude. Profesionální sázkaři tvrdí, že 30% úspěchu je dobrý tip a 70% tvoří právě MM. Něco na tom pravdy je…

Naučit se mít štěstí nebo předpovídat náhodu nelze. Můžete se však naučit lépe počítat pravděpodobnosti výsledku. Ať už k tomu používáte sázkový model, soustředíte se na okrajové sázkové trhy nebo se snažíte získat výhodu pomocí statistické analýzy, můžete se při sázení naučit celou řadu dovedností a zlepšit tak své šance na zisk. Porozumění kurzům je nejtěžší úkol, kterému čelí každý začínající sázkař. Jakmile tuto překážku překonáte, můžete začít být úspěšný. Pokud si ale myslíte, že sázení je jen o kurzech, pak vám něco uniká. Abyste mohli opravdu dobře porozumět kurzům a sázení, musíte napřed pochopit pravděpodobnost. Základem sázení je vyhodnocení pravděpodobnosti, že se stane určitá událost. Sázkové kanceláře pak pravděpodobnost převádějí na kurzy, které jsou vhodnější pro nabízení sázek. Fakt, že existuje několik různých formátů kurzů – například desetinný, zlomkový, money line a další – jenom dokládá, že kurzy jsou pouhým prostředkem pro samotný cíl, kterým je nabízení sázek. Sázkové kanceláře se ve skutečnosti zabývají rizikem měřeným pravděpodobností. Pěkný popis toho, jak se tvoří kurzy na sportovní sázky, je i v češtině na dobře udělaných stránkách o hazardních hrách.

Existuje spousta lidí, kteří vám budou tvrdit, že znají způsob, jak v sázkách vyhrávat. Než však sázkaři takovým tvrzením podlehnou, měli by se naučit, jak posoudit schopnosti a výkony lidí prodávajících sázkové tipy. Takzvaný klam zeleného dřeva poukazuje na nejasnou hranici mezi dobrými znalostmi sportu a dobrými znalostmi sázení. Vydělávat na fotbalovém sázení stojí značný čas, úsilí a trpělivost. Využít pomoci prodejců sázkových tipů a samozvaných „expertů“ může působit jako jednoduchá varianta, dlouhodobě však nebude fungovat. Strategií jak a co tipovat existují na netu stovky, stejně jako tipů. Stačí jen pohledat a vybrat si tu, která nám nejvíce vyhovuje. Live sázky jsou o něčem jiném a vyžadují spíše obchodní přístup k samotné sázce.

Online Betting UK nejucelenější přehledy sázkových strategií a různých systémů

Wettbasis – německá obdoba Online Betting UK zaměřená na strategie

Apuestas-deportivas – španělská obdoba Online Betting UK zaměřená na strategie